• Свеж
дизајн Бела Цветна Полиестерска Завеса За Туширање, 72 72

дизајн Бела Цветна Полиестерска Завеса За Туширање, 72 72

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Додадете допир на стил и функција во вашата бања Со Дизајн Лисја Ботаничка Ткаенина Бања Туш Завеса. Направено со мек 100% полиестер, оваа завеса за туширање од ткаена ткаенина има метални решетки отпорни на ' рѓа и армирано заглавие за издржливост, а се препорачува за употреба со лагер за чување вода под туш и надвор од подовите во бањата. Тој е брзо сушење, отпорен на брчки и може да се пере во машина за лесна нега и погодност, а исто така е отпорен на мувла и мувла. Оваа разноврсна завеса за туширање може да се користи со која било кука во стилот, вклучувајќи Куки За Ц, Куки За С или прстени за валјаци, и е компатибилна и со прави и со закривени шипки за завеси. Светло зелените, темно зелените и белите лиснати ботанички дизајни одговараат на различни стилови на декор во бањата. Оваа завеса за туширање со стандардна големина е 72 "х 72" и е идеална за бањи за дом, стан, колеџ и студентски дом. Со дизајн Со Интердизајн, можете едноставно секој ден. дизајн Ботанички Полиестерски Лисја Завеса За Туширање, Зелена Издржлива Ткаенина : Карактеристики метални решетки отпорни на ' рѓа и армирано заглавие за издржливост и се препорачува за употреба со лагер за да се задржи водата од подовите во бањата. Машина За Перење : Ткаенина. Отпорен на мувла И Мувла : Се Спротивставува на таложење на мувла и мувла за да помогне во одржувањето на тушот чист. Декоративен Ботанички Дизајн : Моделот одговара на различни стилови на декор во бањата. Стандардна Големина : Тушеви И кади со Стандардна големина.

Детални спецификации

Додатоци на производи