• Свеж
Гудјер Винтеркоманда 205 65Р 94Т Зимска Снежна Гума Одговара: 2006-Хонда СПОГОДБА ЛХ, ХОНДА СПОГОДБА ЕКС

Гудјер Винтеркоманда 205 65Р 94Т Зимска Снежна Гума Одговара: 2006-Хонда СПОГОДБА ЛХ, ХОНДА СПОГОДБА ЕКС

DEN 0.33

Од стока
Во магацинот

Goodyear Wintercommandfearts И Придобивките Од зимското време влечење подобрена контрола надградена издржливост високи нивоа на удобност при возење преглед Зимската Команда Goodyear е турнеја, зимска гума произведена за патнички возила и Теренци.Дизајнот на шарите на гумите и соединението фокусирано на зимата работат заедно за да ја зголемат моќта на зафаќање на зимското време. Насочниот дизајн на шарата со шема на пиење со висока густина го подобрува бројот на рабови на гризење што ја зафаќаат површината на патот за време на перформансите на гумите. Овие шипки ја зголемуваат влечната сила на мразот и снегот и обезбедуваат движење на гумите напред во секое време. Гумата е закачена и за столпчиња, кои може да се додадат во пределот на шарата за дополнително да се зголеми зафатот за мраз и снег. Зимското соединение ја одржува флексибилноста на гумата во разноврсни временски услови, овозможувајќи им на гумите безбедни зимски временски перформанси. Шарите широки периферни и странични жлебови спречуваат хидропланирање со дисперзија на вода и кашест снег од под стапалото. Оваа комбинација обезбедува гуми исклучителни зимски временски услови вршење на безбедноста.Шарата дизајнира насочен модел и рамен отпечаток го подобруваат контактот на површината на патот на гумите. Ова и овозможува на гумата да ја надгради реакцијата на воланот и стабилноста на возењето. Подобриот контакт со патот и овозможува на гумата да ја зголеми одговорноста и точноста на управувачот на командите на возачите, додека структурата се стабилизира наспроти притисокот на возењето што влијае на моделот. Поставувањето на блокот на шарите на рамената ја зголемува способноста и моќта на свиоците и маневрирањето. Блоковите на рамената ја подобруваат способноста за свиоци и маневрирање со дополнителни рабови на гризење. На овој начин, гумата им обезбедува на возачите целосна контрола врз возилото во зимско време.Зимската Команда има засилена внатрешна структура. Конструкцијата на челичниот ремен и полиестерската обвивка помага да се одржи идеалната форма на гумата под притисок на возење и оптоварување. Тоа ја спречува деформацијата на гумите под притисок, што го подобрува носењето на товарот и издржувањето на способноста и моќта. Ова значително го подобрува капацитетот на товарот на гумите. Полиестерската обвивка обезбедува и удобно возачко искуство. Обезбедува блиски површински контакт на гумите во секое време, што му овозможува на моделот да го апсорбира шокот од возењето. На овој начин, вибрациите на патот не се создаваат и нарушувањата на патот не се чувствуваат во кабината на возилата од страна на патниците додека гумите се во движење, што гарантира удобно возачко искуство. Големина : 205/65Р15. Сезона : Зима. Перформанси : Турнеја. Тип На Автомобил : Патник. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Гума Раб Не Се Вклучени.

Детални спецификации

Додатоци на производи