• Свеж
Дефелско АТА20А Позитест АТ - Автоматски Тестер За Адхезија на повлекување Со Комплет За Кукли

Дефелско АТА20А Позитест АТ - Автоматски Тестер За Адхезија на повлекување Со Комплет За Кукли

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Дефелско АТА20 Најпозитивни Тестери За Автоматска Адхезија НА повлекување НА-Комплет со 20мм ја мери силата потребна за повлекување на одредена тест област на обложување подалеку од подлогата со помош на хидрауличен притисок. Електронски контролираната хидраулична пумпа автоматски применува мазен и континуиран притисок на повлекување. Пумпата во голема мера го намалува напорот на корисникот и ризикот од влијание врз процесот на влечење. Вградената батерија НА АТ-А врши над 200 тестови по полнење. Испорачаниот адаптер / полнач за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА ви овозможува да продолжите со тестирање со наизменична СТРУЈА додека батеријата се полни. Дефелско Позит АТ-а се одликува со еколошки запечатено куќиште. Тој е отпорен на временски услови, отпорен на прашина и отпорен на удари. Средба или надминување на рејтингот НА IP65.СОДРЖИНА НА КОМПЛЕТОТ - Најпозитивен На-Автоматски Тестер За Адхезија На Повлекување-Вградена нимх батерија На полнење со полнач - 20мм стенд-оф - 20мм кукли (20)-20мм алатка за сечење - Абразивна подлога, памучни брисеви, лепак со стапчиња за мешање И палети - Посисофт Софтвер И УСБ кабел - Сертификат За Калибрација што може да се следи ДО Нист - Цврст, Лесен Случај за носење - Брошура Со Инструкции И Лента За Рамокарактеристики Типични апликации : премази на метали. Еколошки запечатено куќиште-отпорно на временски услови, отпорно на прашина и отпорно на удари - се среќава или надминува IP65. Евтините кукли за еднократна употреба го елиминираат чистењето за повторна употреба и може да се чуваат како постојан рекорд. Само-усогласување алуминиум доли овозможува точни мерења на мазни или нерамни површини. Калибрирана и сертифицирана на точност од 1% со помош на оптоварувачка ќелија што може да се следи. Сертификат За Калибрација покажува следливост на нист вклучени (Долга Форма).

Детални спецификации

Додатоци на производи