• Свеж
Зона за чистење на жени од Ландау модерно прилагодено вклопување во збирки отпорни на џебови Повлечете го карго -чистачот, стил 83223

Зона за чистење на жени од Ландау модерно прилагодено вклопување во збирки отпорни на џебови Повлечете го карго -чистачот, стил

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Одличен пар панталони за чистење на товар, како овие, можат да ве видат преку кој било напорен ден. Одликувајќи се со трајна измислица, обајцата се одобрени од индустриско миење и лесни на вашиот паричник! Современите вклопувања се вклопуваат е и ласкаво и функционално. Тие имаат пар пространи, аголни џебови на колкот, плус два карго џебови и задниот џеб за да обезбедат доволно простор за сите ваши медицински додатоци. 65% полиестер/35% памук модерно прилагодено вклопување - затегнат за да ја ласкаат вашата форма без да го ограничат движењето; ткаенината на нашата зона за чистење е направена за дишење, издржливост и лесна нега. Овој материјал има живописни бои кои траат подолго и можат да издржат комерцијално перење алишта потребни за премиум медицински униформи, но сепак се нудат по цена на вредност .; Дише; Џебови; 2 џебови на колкот, 2 карго џебови, 1 задниот џеб; права нога : 17 1/8 "Отворање; внатрешно влечење за рамен фронт обезбедува прилагодливост без рефус; доволно издржливо за комерцијални алишта; одобрено од ИЛ; одобрено од индустријата за перење; машина за миење ладно со слично бои. Не бели бели. Турка суво ниско. Ладно железо ако е потребно. Високо издржливо, одобрено од индустриски алишта .; Редовно : 31 1/2 "Inseam, Petite : 29" Inseam, Thall : 33 1/2 "Inseam; големина средна нога Отворање : 17.125 “.

Детални спецификации

Додатоци на производи