• Свеж
CT Miabella CT Morganite и Diamond Accent 10kt Rose Gold Halo Wedding Ring

CT Miabella CT Morganite и Diamond Accent 10kt Rose Gold Halo Wedding Ring

DEN 4448.00

Од стока
Во магацинот

Подгответе го со вашиот атрактивен изглед, акцентиран од овој остварлив Миабела Морганит и Дијамант Акцент ореол прстен. Изработено во блескаво розово злато, овој привлечен прстен го прикажува перничето-таблата со перничиња, сет на Prong, Morganite Gemstone (6x6mm) во центарот со четири кружни, пас-сет и шест кружни, сет на пронг, дијаманти ( G-H-I, I2-I3) поставен на страните. Полиран до брилијантност, овој беспрекорен прстен ќе ви даде многу потребна доверба кога ќе се сретнете со неговото семејство. Направено во злато од роза од 10kt. 1 CT T.G.W. Морганит. Морганит сечење : табла за перничиња. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H-I. Јасност на дијаманти : I2-I3. Простори и песни поставени камења. Бенд со : 1,7мм. Хало прстен. Ноември Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Прилагодено персонализиран гравура за свадбени бенд прстен за него и нејзината висока полирана црна IP обложена со црно јаглеродно

Ако барате прстен што е доказ за гребење и засекогаш да го задржите неговиот сјај, отколку што нашите пр�

DEN 1.67