• Свеж
Студиото на Ричфилд Студија безжична клеточна сенка, јаглен

Студиото на Ричфилд Студија безжична клеточна сенка, јаглен

DEN 719.84

Од стока
Во магацинот

Клеточната сенка на Craulular Shade на Richfield Studios ја блокира светлината и обезбедува максимална приватност во вашата соба. Безжичната операција лесно се крева и се спушта кон вашата посакувана позиција и нема проценка на жици, што го прави побезбеден за деца и миленичиња. Изградбата на саќе ја подобрува енергетската ефикасност и помага во изолација и одржување на температури во затворен простор. За инсталациите за внатрешноста на монтирање (во рамките на прозорецот) - Нарачајте ја точната големина на прозорецот. ¼ инчи одбивање ќе се земе на ширина за прецизно вклопување во рамките на прозорецот . За инсталациите за надворешни монтирани (надвор од рамката на прозорецот) - се препорачува да додадете 4 инчи на ширина (2 ”од двете страни) и должина за оптимална светлина Контрола и приватност . Дизајнот без кабел е побезбеден за деца и миленичиња. Непроaирна обвивка обезбедува крајна во собата-затемнување и контрола на приватноста. Безжичната работа лесно се крева и се спушта на посакуваната позиција. Енергетска ефикасна, клеточна конструкција помага во одржување на температурите во просторијата во затворен простор. Грижа : Избришете со мека крпа, мит за прашина или прицврстување на тркалезна четка од правосмукалка. Измерете го прозорецот пред набавката за да се обезбеди соодветно вклопување.

Детални спецификации

Додатоци на производи