• Свеж
Сенелие Уметници ' Боја На Масло, 40мл Цевка, Руменило Нијанса С2

Сенелие Уметници ' Боја На Масло, 40мл Цевка, Руменило Нијанса С2

DEN 335.20

Од стока
Во магацинот

Маслена Боја На Уметниците сенелие, Цевка од 40 мл, Руменило Нијанса С2 оваа маслена боја на врвните уметници има одлична јасност и отпорност на пожолтување, со боја која има прекрасен, природен изглед, не-сјаен "француски" сатенски финиш. Оваа сензуална боја нуди луксузна путерна текстура, конзистентност првично развиена за експресивниот стил на Импресионистичките сликари кои ја посетувале продавницата Сенелие во 19 век. Квалитетни традиционални и модерни пигменти, Направени со чисто масло од шафран со прво притискање, Пигментите се мелат многу бавно со голема грижа до екстра фина конзистентност.

Детални спецификации

Додатоци на производи