• Свеж
Сино Небо Учител-22 17 Биро Рампа, Точки

Сино Небо Учител-22 17 Биро Рампа, Точки

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Учител На Синото Небо академска година календарот за биро ќе ви помогне да ги следите родендените, состаноците и другите важни датуми на неговата рамна површина. Користете ја оваа подлога за биро за да пишувате и да останете на вистинскиот пат во текот на целата зафатена учебна година со пространи дневни блокови и уживајте во перфорирани страници за лесно откинување и пластични аголни капаци што ја обезбедуваат страницата секој месец. Подобрете го вашето работно место додека управувате со вашето време на овој суштински календар за биро 2020 -21, задолжителен за наставниците кои влегуваат во сосема новата учебна година. Календар за академска година за биро од јули 2020 до јуни 2021 година. Големина на страница : 22 "х 17". Еден месец по страница. Перфорирани страници за лесно откинување. Пластични капаци за долните агли. Карактеристики на дизајнот" Точки " Од Синото Небо.

Детални спецификации

Додатоци на производи