• Свеж
Мешавина од закуска, дух, пипер од дух, големина на семејство Оз

Мешавина од закуска, дух, пипер од дух, големина на семејство Оз

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Уживајте во зачинето третирање со мешавина од закуска Chex Mix. Тоа ви дава вкусно непредвидлива комбинација на форми, вкусови и текстури во секоја грст. Chex Mix Ghost Pepper има вкусен топол и зачинет вкус. Има 60 проценти помалку маснотии од редовните чипови од компири. Оваа закуска има 4 G маснотии на 29g кои служат во споредба со чипови со 11g маснотии на 29g порција. Достапно е во голема торба за споделување со семејството и пријателите. Мешавината за снек од Chex Mix, пиперката од духови, големината на семејството 15 мл : кошер млекара. 60% помалку маснотии од редовните чипови од компири. 4 G маснотии на 29g порција. Редовните чипови од компири имаат 11g маснотии на 29g кои служат. Топла и зачинета закуска. Вкусен солен вкус за дома или на одење. Непредвидлива комбинација на форми, вкусови и текстури во секоја грст. Торба за семејна големина од 15-оз.

Детални спецификации

Додатоци на производи