• Свеж
Спас 18 Професионален Ролери За Мускули Од Пена За Терапија Со Масажа, Фитнес И Вежбање

Спас 18 Професионален Ролери За Мускули Од Пена За Терапија Со Масажа, Фитнес И Вежбање

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Нанесете нежен и одржлив притисок врз миофасцијалното сврзно ткиво што ги опкружува вашите мускули, раскинете го ткивото на лузната и ослободете ги активирачките точки за да го вратите нормалното движење и да ја елиминирате болката. Овој професионален модел е совршен за поставки за физикална терапија и рехабилитација или за секој што бара стабилна основа за да изврши насочена мускулна терапија. Зголемете го опсегот на движење во мускулите. Го намалува времето на опоравување помеѓу тренинзите и игрите. Подобрување на протокот на крв за рехабилитација повреди. Мазна, удобна површина за секојдневна употреба. Цврста конструкција од пена за да обезбеди миофасцијално ослободување.

Детални спецификации

Додатоци на производи