• Свеж
Дорман 921 - Прачка За Моторно Масло За Специфични Модели На Chevrolet GMC Одговара изберете: CHEVROLET EXPRESS G3500, CHEVROLET EXPRESS CUTAWAY

Дорман 921 - Прачка За Моторно Масло За Специфични Модели На Chevrolet GMC Одговара изберете: CHEVROLET EXPRESS G3500, CHEVROLET

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Оваа прачка за замена на моторното масло е директна замена за оштетена или исчезната оригинална прачка за опрема. Ознаките на ниво се јасно разликуваат и правилно се мерат за точност. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - оваа прачка за моторно масло одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналната прачка за опрема за да обезбеди сигурна замена. Квалитетна конструкција-оваа прачка е изработена од истите материјали како и оригиналната прачка за опрема за сигурна услуга. Ефективни-овој дел нуди оригинален квалитет на опремата по конкурентна цена. Тестиран квалитет - овој дел претрпе материјално тестирање за да обезбеди издржливост. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Шевролет Карго Комбе : 1997, 1998, 1999, 2000 Шевролет Експрес 1500 : 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 Шевролет Експрес 2500 : 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 шевролет Експрес 3500 : 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 Гмц Савана 1500 : 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 Гмц Савана 2500 : 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 Гмц Савана 3500 : 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002.

Детални спецификации

Додатоци на производи