• Свеж
Уникатен разбој Ченил Јута килим природно светло кафеава 2 '2 8' Рачно изработена медалјон Традиционална рамна рамка совршен за ходникот ходник со простории за миењ?

Уникатен разбој Ченил Јута килим природно светло кафеава 2 '2 8' Рачно изработена медалјон Традиционална рамна рамка совршен

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Целата рафинирана убавина на традиционалните рачно ткаени килими сега се лесни за постигнување со модерната елеганција на колекцијата Chenille Jute. Печатените дизајни гледаат назад во класичните времиња, со сложени цветања и моделирање и потресен изглед. Ова им овозможува на деталното деталниот дизајн да милостиво комплиментирање на мебелот на вашата соба, без воопшто да се надминува или да го одвлекува вниманието. Секое парче во колекцијата Chenille Jute, од целосните големини на просторијата до тркачите, има рачно ткаена конструкција со рачно изработено рачно изработено рачно изработено. Природните материјали што се користат во овој килим не само што обезбедуваат топла естетика, туку и се без пролеани и соодветни за сите простории. Постигнете гроздобер изглед со повеќе дизајни кои имаат различни бои на фокусна точка. Дизајнирано за лесно да се надополнуваат едни со други, колекцијата Chenille Jute е совршена за поставување мулти-просторија, создавајќи кохезивен, дизајнерски изглед низ вашиот дом. Еко-пријателски : Одржливо рачно изработено од еколошки природни влакна, овој тренд класичен јута килим е совршен додаток на секоја просторија . Рачно изработено : Секоја килим е рачно изработена и зашиена со рачно плетенка, каде што е применливо, што значи дека е- Означени со суптилни, но индивидуални разлики што го прават вашиот килим уникатен . реверзибилен : со купот на Flatweave, обете страни имаат ист дизајн - удвојувајќи го животниот век на вашиот килим.

Детални спецификации

Додатоци на производи