• Свеж
1 2 3 UVA+UVB 25W 50W 75W светилки, топлина и светлина за рептил на гуштери на желка и амфибиски резервоари, терариуми и кафези, работи со разни додатоци за ламби

1 2 3 UVA+UVB 25W 50W 75W светилки, топлина и светлина за рептил на гуштери на желка и амфибиски резервоари, терариуми и кафези,

DEN 0.33

Од стока
Во магацинот

Wattage : 25 вати/50 вати/75 вати. Енергија на извор на светлина : 25 вати/50 вати/75 вати. Боја : Сребрена. Пакет (по избор) : 1/2/3/6 компјутери. За оваа ставка. Ефективно обезбедете го целосниот спектар на ултравиолетова светлина со долги бранови UVA што ползи миленичиња треба да ги внесуваат секојдневно, лесно да постават разни околини за ползи на миленичиња и да создадат природен видлив светлосен ефект за промовирање на формирањето на Д3 .. 1. Дизајн на полирање на целосна огледало, подобрување на UVB излез, светло на фокусирање. 2. Ефективно апсорбираат повеќе извори на светлина . 3. Содржи 3% UVB за да помогне во конверзијата Д3 .. Белешки : . Грешката од 1-2 см може да постои поради рачни мерења, ве молиме, разберете. Отстапувањето на боите може да се разликува како резултат на различните поставки за монитор . Ние ви нудиме најдобар производ и услуга. Ако имате некој проблем, ве молиме известете ни и ние ќе го решиме проблемот ASAP. Ви благодарам многу. Сите влекачи генерално треба да влегуваат на сонце секој ден, барем неколку часа. УВ-светло за вашиот метаболизам, регулирање на расположението и за репродукција. УВ-Б светлината им помага на вашите коски и други органи . Нашите 25 W/50 вати/75 вати светилки на влекачи обезбедуваат дополнителна топлина и светла светлина за да го имитираат сонцето и да произведуваат и UVA и UVB светла . Материјали : Безбедни материјали што ви даваат леснотија на употреба и мир на умот. И тие работат со разни додатоци за ламби . мултифункционални за животни или дополнително осветлување - користете го насекаде од проекти во вашата канцеларија до автомобилски хоби во гаражата. Или користете го со кој било кафез на животни, од змии до риби и падобрани до жаби.

Детални спецификации

Додатоци на производи