• Свеж
Моќ Стоп Задна З Еволуција Керамички Сопирачки Влошки 16-Одговара На ХОНДА ЦР-В

Моќ Стоп Задна З Еволуција Керамички Сопирачки Влошки 16-Одговара На ХОНДА ЦР-В

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Инженер за сопирање без бучава со двојни гумени потпирачи кои нудат 6 пати повеќе намалување на бучавата од обичните челични шипки. Површините на подлогата се термички изгорени за брзо пробивање. Еволуционите влошки имаат вистинска керамичка формула која ги одржува тркалата почисти и нема да ги истроши роторите. Стоп За напојување Z16 влошките за сопирачките имаат 20% поголема моќ на запирање од другите водечки брендови. Премиум керамичкото соединение е направено со користење на технологија за позитивна мувла. Оваа технологија обезбедува униформа густина на триење низ подлогата што помага да се контролира бучавата и да се спречи предвремено абење. Еволуција влошки се произведени според СТАНДАРДИТЕ TS16949 на оем спецификации, вклучувајќи chamfers и слотови. Моќ Стоп Задни З16 Еволуција Керамички Сопирачки Влошки 16-536. Моќ Стоп Z16 Еволуција Чистите керамички влошки за сопирачките се дизајнирани за сопирање без бучава. Површините на подлогата се термички изгорени за брзо пробивање . Еволуционите влошки имаат вистинска керамичка формула која ги одржува тркалата почисти подолго. Еволуција влошки се произведени според СТАНДАРДИТЕ TS16949 на оем спецификации, вклучувајќи chamfers и слотови . Одговара : Акура КЛ 2003-2001; Легенда 1995-1991; РДХ 2012-2007; РЛ 2004-1996; ТЛ 2008-1999; Хонда ЦР-В 2004-2002; Елемент 2011-2003; Одисеја 1998-1995; Исузу Оаза 1999-1996.

Детални спецификации

Додатоци на производи