• Свеж
Вестон Хоум Рајли Лен Тапациран Тросед Со Дрвени Нозе, Беж

Вестон Хоум Рајли Лен Тапациран Тросед Со Дрвени Нозе, Беж

DEN 1215.84

Од стока
Во магацинот

Елегантна силуета и најплодната перница исполнета со пена, колекцијата На Тапацирани акцентни седишта "Вестон Хоум Рајли" комбинира модерни елементи од средината на векот со класични компоненти. Одликувајќи се со потемни дабови завршни нозе кои малку се стеснуваат за да дадат шик карактер и талент, со додавање на краци на патеката што предизвикуваат модерни есенции. Издржливото врамување на дрво создава стабилна рамка на седиштето. Покриено со текстуриран ленен тапацир, ова модерно седење е совршен додаток во вашиот дом. Достапно во беж лен, темно сива постелнина или сива постелнина. Дрво база со орев заврши. Севкупно : 76,8 инчи широк х 32,5 инчи длабок х 33,5 инчи висок. Ткаенина, Гумено Дрво, дрво Од еукалиптус, иверица и конструкција од пена. Тежина тестирана до 250 килограми по седиште. Бродови во 3 кутии.

Детални спецификации

Додатоци на производи