• Свеж
Радијатор Течноста За Ладење Црево

Радијатор Течноста За Ладење Црево

DEN 399.84

Од стока
Во магацинот

Стап црево дизајниран за барајќи тешки течноста за ладење/воздух апликации. Одобрени за морски апликации.Двослојна конструкција на ткаенина за пристрасност за да се зголеми флексибилноста и силата.Се спротивставува На "ладна вода протекување"‡поради напредната епдм цевка и капакот што остануваат меки и податливи, дури и под неповолни работни услови.Надминува SAE 20r1 Тип EC (Класа Д-1 Цевка, и покритие, Стандард Ѕид).Покријте обележано во чекори од еден инч за да се олеснат приближните должини на сечењето, овозможува Инсталации За Прилагодено вклопување.Инженер за да се спротивстави на електрохемиската деградација Е водечка причина за откажување на цревото.Температурен Рејтинг : Ј " А-А-40 Степени. Ф до +257 Степени. Ф (Ј“‡40 Степен. В до +125 Степени. В).Забелешка : за поврзување без одржување, користете Стеги За Напојување(Р) СБ.Внимание : Не користете за апликации за пренос на гориво или масло.Гејтс-Управувано Од Можноста Радијатор Течноста За Ладење Црево.

Детални спецификации

Додатоци на производи