• Свеж
Кабелски Модем, ДОКСИС 3

Кабелски Модем, ДОКСИС 3

DEN 3199.20

Од стока
Во магацинот

Зумирање Брз Брз Пристап До Кабелски Интернет Со брзина до 680 Mbps и 16x побрзо од 2,0 уреди, Овој Кабелски Модем со Голема Брзина ви дава брзина за да заштедите дали стриминг или игри. Плус нема месечни надоместоци за изнајмување. CABLELABS DOCSIS 3.0 сертифициран за работа Со Кабелски Интернет Обезбедува Како COMCAST XFINITY® Од Comcast, Спектар, Cox, Cablevision & повеќе. Модемот За Кабли СО Голема Брзина NETGEAR CM600 обезбедува врска со кабелски Интернет со голема брзина со брзина до 680 Mbps. Тоа Е cablelabs® сертифициран и СО docsis® 3.0 е 16x побрзо од 2.0. Гигабитната Етернет порта обезбедува побрз пристап и преземања. До 680 Mbps преземете и поставете 4k брзина на стриминг за СТРИМИНГ HD видеа, побрзи преземања и брзи онлајн игри. Идеален ЗА XFINITY Интернет Експлозијата И Екстремни Клиенти & Време Warner макс клиенти (До Крајната 300 планови). Брза Само-активација Comcast ЗА XFINITY клиенти - се поврзете без услуга повик cablelabs® docsis® 3.0 сертифициран за работа со американски Кабелски Интернет провајдери КАКО XFINITY®, Спектар, Cox, Cablevision & повеќе (не е компатибилен со кабелски комплет гласовни услуги). 16 канали надолу и 4 канали нагоре за ефикасни и сигурни перформанси на кабелската мрежа. Заштедете пари со текот на времето со поседување на вашата кабелска опрема и избегнување месечни трошоци за изнајмување Од Вашиот Интернет провајдер - до 120 долари годишно*. Гигабитна етернет порта-Најбрзи жични брзини за поврзување на вашиот рутер или компјутер. Технички Спецификации : Вграден кабелски модем за поврзување со голема брзина 24Х8 docsis® 3.0. Ги исполнува СПЕЦИФИКАЦИИТЕ НА DOCSIS 3.0 и наназад компатибилни со МРЕЖИТЕ DOCSIS 2.0. Еден (1) Лан Гигабит Етернет порта со технологија за автоматско сензорирање. Еден (1) ван коаксијален кабел врска. Едноставна инсталација без ЦД.

Детални спецификации

Додатоци на производи