• Свеж
Бен Хоган со краток ракав Графички графички активен Поло пакет

Бен Хоган со краток ракав Графички графички активен Поло пакет

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Погледнете и се чувствувате самоуверено на работа или на теренот за голф во оваа маица со кратки ракави од Бен Хоган. Електрична основа боја со ленти му дава на оваа кошула забавен, возбудлив изглед. Технологијата за управување со влага за влага на Бен Хоган помага да ве одржи ладно и суво со цртање пот од вашата кожа. Ткаенината за заштита на сонцето помага да се спречат штетните УВ зраци на сонцето да навлезат во ткаенината. Шевовите за истегнување вклучуваат шевовите на рамото кои овозможуваат максимален опсег на движење. Поло за машка лента за машка лента. Едно-плетена ткаенина за удобност на курсот. Технологијата за влага ви помага да се чувствувате суво. Заштита на сонце во ткаенината помага да се блокираат штетните УВ зраци. Рамка за истегнување помага во максимизирање на подвижноста. Цврстата само-јака со плоча со 3 копчиња создава класичен поло изглед. Мулти-градинички шарен печатење додава стил на привлекување око. Кратките ракави овозможуваат удобен опсег на движење. 64% полиестер, 33% рециклиран полиестер, 3% еластан.

Детални спецификации

Додатоци на производи