• Свеж
Скапоцен Камен Крал 18к Жолт Позлатен Сребрен Жолт Цитрински Прстен За Жени

Скапоцен Камен Крал 18к Жолт Позлатен Сребрен Жолт Цитрински Прстен За Жени

DEN 2893.92

Од стока
Во магацинот

Нашиот Бренд : . Четири Генерации, од 1903 година нашето семејство се гордее со испорака на највисок квалитет На Фин Накит. Секој Камен Камен Кралот парче е уметничко дело. Обезбедуваме уникатно оптимално искуство за купување за нашите клиенти. Сите наши парчиња поминуваат низ интензивен и ригорозен процес на контрола на квалитетот во нашата домашна канцеларија во Њујорк за да се осигураме дека нашиот накит е до стандард и изграден да трае. Што Нудиме : . Гем Стоун Кинг има широк спектар на фини парчиња накит Од Приврзоци, Веренички Прстени, Обетки и Нараквици, сите се достапни во огромна разновидност На Камења, Камени Бои, Благородни Метали Од 10к, 14к, 18к Злато и 925 Сребро. Гем Стоун Кинг Е Водечки Онлајн Накит Трговците на Мало. Грижа За Накит : . Бидете сигурни да се грижите за вашиот накит. Избегнувајте носење накит во вода. чувајте го подалеку од парфеми и лосиони бидејќи тоа може да предизвика абење. Секогаш чистете го накитот во топла вода со сапун. Пакување : . Скапоцен Камен кралот предмети сите доаѓаат во брендирана амбалажа која е внимателно избрана за купениот предмет. Сите наши предмети доаѓаат во соодветно пакување, осигурувајќи дека се подготвени за подароци по пристигнувањето. Нашето пакување се движи од прекрасни картонски кутии со влошки од пена за безбедност, до елегантни кутии за завршна обработка од цреша со кадифени влошки.Вив-0225-ОЦ-ЦИ-И-ЦИ-ИПСС-С8продукциски Информации. Вкупна Каратна Тежина : 7.41. Метален Тип : Цврсто 925 Жолто Позлатено Сребро. Тип На Ставка : Веренички Прстени. Мерења : Централен Камен : 14Х10 мм, Мали Камења : 7Х5 мм. Големина На Прстенот : 8. Тип На Поставување : Огради. Главни Камени Информации. Каратна Тежина : 5,73 Кт. Тип На Дијамант : Цитрин. Боја : Жолта. Јасност : Наспроти. Метод На Третман : Термичка Обработка. Форма : Овална Шаховска Табла. Мерења : 14Х10 мм. Број На Камен : 1. Дополнителни Камени Информации. Тежина На Карат : 0,84 Кт. Тип На Дијамант : Цитрин. Боја : Жолта. Јасност : Наспроти. Метод На Третман : Термичка Обработка. Облик : Круша Форма. МЕРЕЊА : 7Х5 мм. Број На Камен : 2. Оваа ставка е гордо направена по нарачка во САД. 100% Гарантирано Задоволство.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Индустриски студенти ве сакаат повеќе од вчера Смешна романтична фраза графичка уметност бела врамена уметничка печатена wallидна

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

DEN 217.28