• Свеж
Uxcell UPVC Цевка Фитинг Степен Лактот Цевка Адаптер 1 2 Лизга Приклучок Приклучок Спојување Пакет

Uxcell UPVC Цевка Фитинг Степен Лактот Цевка Адаптер 1 2 Лизга Приклучок Приклучок Спојување Пакет

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

ФИТИНЗИТЕ ЗА ЦЕВКИ UPVC се многу погодни за две цевки без навој кои бараат висока цврстина на истегнување и јачина на удар. Тоа е одличен избор за рабови и агли. Широко се користи во градежништвото, бањите, кујните, мијалниците, лабораториите итн.Предност внатрешниот ѕид на АПВЦ конекторот е густ, површината е мазна, отпорна на притисок, лесна, водоотпорна, не е лесна за кородирање или пукање и трае долго дури и со нула одржување.Инструкцијадаптерот за цевки е врзан СО UPVC за лепак (тука не е вклучен). Нанесете лепак внатре и надвор од цевката, вметнете го во рок од 1 минута, поставете го 15 минути и користете го по 24 часа. Ефектот е подобар.ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме проверете ја големината пред да нарачате. Uxcell UPVC Цевка Фитинг 45 Степен Лактот Цевка Адаптер 20mm 1/2" Лизга Приклучок Приклучок Спојување 6 Пакет Боја : Сива. Материјал : УПВЦ (Непластициран Поливинил Хлорид). Форма : 45° Лактот. Внатрешен Дијаметар : 20 мм / 0,8 инчи. Надворешен Дијаметар : 27,3 мм / 1,1 инч. Висина : 47,5 мм / 1,9 инчи. Содржина на пакетот : 6 парчиња х Фитинг На Цевки.

Детални спецификации

Додатоци на производи