• Свеж
10с 36в 15А БМС Ли-Јонска Ќелија Одбор За Заштита На Батерии За Избалансиран Велосипед Е-Велосипед

10с 36в 15А БМС Ли-Јонска Ќелија Одбор За Заштита На Батерии За Избалансиран Велосипед Е-Велосипед

DEN 13279.84

Од стока
Во магацинот

Опис : * плоча за заштита На Батерии Од Ли-јонски ќелии*има функција за рамнотежа што ќе обезбеди секоја ќелија на батеријата да биде целосно наполнета во исто време*заштита Од Преполнување, заштита од прекумерно празнење и заштита од краток спој*со функција за заштита од контрола на температурата*Фина изработка и добри перформанси*Погоден за електричен автомобил, автомобил со електрична енергија, автомобил на скејтборд, инвертер, итн спецификација : *Применлив Напон : 36 V*Применлива Моќност :

Детални спецификации

Додатоци на производи