• Свеж
oneOone Памук Fle Индиго Сина Ткаенина Геометриски Проверете Занает Проекти Декор Ткаенина Печатени Од Страна На Дворот Широк

oneOone Памук Fle Индиго Сина Ткаенина Геометриски Проверете Занает Проекти Декор Ткаенина Печатени Од Страна На Дворот Широк

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

* Памучна флекс ткаенина е изработена од 100% памук. Оваа ткаенина е пријателска за кожата и многу убава ткаенина. Најчесто се користи за правење облека и за тапацир.* Материјал : Памучна Флексија (100% Памук) * Ширина : 40 Инчи. * ГСМ : 120 Гсм Брои Предиво-56*44 тип На Плетење - Обичен Ткаат* Карактеристика : средна Тежина, Нетранспарентно, ленено чувство. * Употреба : Може Да се користи За Летна Облека што ја користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. * П. С. Сите Наведени Ткаенини Ќе бидат отпечатени по нарачка и се достапни за продажба покрај Дворот. Секој редослед на едно печатење над 1 Двор ќе дојде во количина на максимална можна должина. Се обидовме да ја споменеме најдобрата можна боја на отпечатоците, но сепак, бојата за печатење може да варира според различните поставки за резолуција на мониторот и исто така може да покаже малку поинакви резултати од истите отпечатоци. Избравте : Памучна Флексија - - - Е широка 40 инчи (101 см). 100% памук. Памучната флекс ткаенина е изработена од 100% памук. Памучна флекс ткаенина е пријателска за кожата и многу убава ткаенина. Најчесто се користи за правење облека и за тапацир. "Продадени во 1 Двор (40"" или 100 см) чекори. Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.". Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега за перење : средно перење во машина, Топло железо, Железо додека е влажно.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Гилисо Женски Панталони Клиренс Жени Кадифен Божиќ Долна Облека Поставува Искушение Гаќи Долна Облека Комбинезон Боди Облека

Жените Кадифен Божиќ Долна Облека Поставува Искушение Гаќи Долна Облека Комбинезон Боди За Спиењекара�

DEN 271.84