• Свеж
Clupup Електромагнетно Зрачење ДЕТЕКТОР ЕМФ Метар Поле Тестер Дигитален Сензор Читач Црвениот Сет

Clupup Електромагнетно Зрачење ДЕТЕКТОР ЕМФ Метар Поле Тестер Дигитален Сензор Читач Црвениот Сет

DEN 0.33

Од стока
Во магацинот

карактеристика : - Соодветна големина : лесна за носење и ракување со раце.- ЛЦД-дисплеј : голем и јасен, лесен за читање на вредностите.- Функција на фенерче : јасно видете ја вредноста во мракот.- Инструмент за мерење на електромагнетно поле, три мерења : мерење на зрачење на магнетно поле, зрачење на електрично поле и температура.- Мулти - единица конверзија : мг / qt/(V/M)/€/Q-задржување На Податоци и максимално мерење : клуч за заклучување на податоците.- Аларм за звук и светлина : Кога резултатот од откривањето ја надминува безбедната вредност, инструментот автоматски ќе алармира.- Широк спектар на апликации : мерење на зрачење На Телевизори, индукциски шпорети, шпорети за ориз, фрижидери, компјутери, електрични апарати, жици итн. Спецификација : Материјал : Абсколор : снабдување Со Црна Моќност : 1*6Ф22 9в батерија (не е вклучена)Автоматско исклучување : 15 минути без работна работна средина : 0-40℃/32-104℉, 45%-80%опсег На Рфреквенција : 5хз-3500мхзмагнетно поле опсег на мерење на јачина : 0,1-199,9 мг / 0,01-19,99 €tresolution : 0,1 m G / 0,01 qtalarm праг : > 4,0 m G /> 0,4 ® опсег на мерење на интензитетот на електричното поле : 1-1999 V/MResolution : 1 V/Маларм праг : > 40v/мамбиент температура опсег на мерење : 0~50℃/ 32~122℉Резолуција : 1€/Quacialicy : qu1.5 quacking листа : 1 * детектор За Електромагнетно зрачење (EMF метар)1 * Упатство За Употреба (англиски)белешки : 1. Поради рачно мерење, ве молиме дозволете грешка од 1-3мм.2. Поради разликата на различни монитори, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предметот. Фала! Електромагнетно Поле Тестер Дигитален Сензор Читач ЕМФ Метар Радијација Детектор. - Соодветна големина. лесно за носење и ракување. - Лцд дисплеј. голем и јасен, лесен за читање на вредностите. - Функција на фенерче. јасно видете ја вредноста во мракот. - Инструмент за мерење на електромагнетно поле, три мерења.

Детални спецификации

Додатоци на производи