• Свеж
Празно Кинески Дојдете Хартија Сликарство Дојдете Прилагодено Кинески Калиграфија Хартија

Празно Кинески Дојдете Хартија Сликарство Дојдете Прилагодено Кинески Калиграфија Хартија

DEN 104.00

Од стока
Во магацинот

Опис. Оваа ставка Е кинеска хартија за скролување со калиграфија. Добро изработен од врвен материјал за издржлива и практична употреба. Со гроздобер вкус, можете да го користите за да напишете или насликате нешто што сакате да го забележите. Добар избор за подароци за вашите деца и вашите пријатели. Карактеристики. - Материјал : Дрво, хартија. - Големина : 67,00Х28, 50Х0, 10см/26, 33Х11, 20Х0, 04ин. - Има умерена инхибиција на мастило и бавна инфилтрација, погодна За Кинеско сликање со четки, пишување, сликање со калиграфија. - На дното има дрвени прачки за лесно ракување, складирање или закачување. - Може да сликате или пишувате директно на обичната површина од оризова хартија во центарот; или прво насликајте на друга хартија, а потоа залепете за лизгање, ако се грижите дали сликањето не е добро. - Добро е и За Кинеско сликарство или уметничко дело со акварел. - Некое мавтање е вообичаено кога е само одмотано и ќе стане порамно откако ќе виси некое време поради функцијата на лизгање. Има умерена инхибиција на мастило и бавна инфилтрација, погодна За Кинеско сликање четки, пишување, сликање калиграфија. На дното има дрвени прачки за лесно ракување, складирање или закачување. Може да насликате или пишувате директно на обичната површина од оризова хартија во центарот; или прво насликајте на друга хартија, а потоа залепете за лизгање, ако се грижите дали сликањето не е добро.​​. Добро е и За кинеско сликарство или уметничко дело со акварел. Некои мавтања се вообичаени кога само се одмотуваат и ќе станат порамни откако ќе висат некое време поради функцијата на лизгање.

Детални спецификации

Додатоци на производи