• Свеж
Поплочи Дизајн 0. Каратно Перниче Исечете Природен Мов Од Друзи Зелен Агат И Моисанит Невестински Прстен Од Лоза Поставен ВО 18к Бело Злато позлата над Среброто

Поплочи Дизајн 0. Каратно Перниче Исечете Природен Мов Од Друзи Зелен Агат И Моисанит Невестински Прстен Од Лоза Поставен ВО

DEN 1584.00

Од стока
Во магацинот

Украсете го нејзиниот прст со Овој Дизајн На Поплочување 0,65 Каратно Перниче Исечете Природен Зелен Агат Од Друзи Мов И Невестински Прстен Од Моисанит Лозов Лист Поставен во 18к Бело Злато Позлата над Среброто. Професионално рачно изработен во фино перниче исечено од нашите експерти во лапидари, овој прекрасен сет на прстени од зелен агат од природен мов е составен од 0,5 каратен мов зелен агат и 0,15 каратни странични моисанити на цврсто бело злато позлата над среброто. Специјален и нетрадиционален, овој оригинален сет на прстени од зелен агат од мов е совршен за оние кои би сакале да ја изразат својата харизма и уникатност. Со своите неверојатно убави подмножества со ленти, овој природен сет од зелен агат од мов ќе ја подобри среќата и ќе привлече позитивни вибрации. Овој јасен кристал со зелени подмножества прстен е убав и достапен бидејќи е достапен по прифатлива цена. Ако барате специјален подарок за вашите пријатели или вашата подобра половина, овој вистински сет на прстени од зелен агат од мов сигурно ќе биде најдобриот избор. Овој комплет за веренички прстен од зелен агат од мов може да се прилагоди, или во 18к црно позлата преку сребро, 18к бело злато преку сребро или 18к позлата со розово злато преку сребро, по барање на клиентот. Ајде да ја исполниме вашата љубовна приказна со овој природен мов зелен прстен од агат и таа ќе биде вечно радосна. Вкупна Каратна Тежина( Сите Камења) : 0,65 Карат. Главен Скапоцен Камен Тип : Мов Зелен Агат. Главна Тежина На Скапоцен Камен : 0,5 Карат. Главна Форма На Скапоцен Камен : Намалување На Перницата. Главна Боја На Скапоцен Камен : Зелена. Главен Квалитет На Скапоцен Камен : ААА. Странична Камена Тежина : 0,15 Карат. Јасност на страничниот Скапоцен Камен : Наспроти Метален Тип : 18к Бело Злато позлата над Среброто. Тип На Дизајн На Прстен : Веренички Прстен / Невестински Прстен / Венчален Прстен / Прстен За Ветување / Прстен За Годишнина.

Детални спецификации

Додатоци на производи