• Свеж
Одебан Женски Зимски Топли Чевли Водоотпорни Удобни Чизми За Снег На Отворено Со Средно Теле

Одебан Женски Зимски Топли Чевли Водоотпорни Удобни Чизми За Снег На Отворено Со Средно Теле

DEN 671.84

Од стока
Во магацинот

Состојба : 100% Сосема Нов И Висок Квалитет. Женски Чизми Боја : Црна, Темносина, Беж, Црвена (Опционално). Жени Зимски Топли Чевли Големина : 4.5-10 (Следете ја табелата со големини за да изберете ве молиме). Женски Глуждот Чизми Горниот Материјал : Чадор Крпа. Женски Снег Чизми Надворешен Материјал : СТП. Материјал За Обложување : Кадифен. Тип На Пета : Клин. Прицврстување : Чипка Нагоре. Тип На Прст : Кружен Прст. Висина На Цевката : Висок Врв. Сезона : Зима. Тип На Шема : Цврста Боја, Кадифен Обложен, Водоотпорен. Оваа зимска чизма е совршена за удобност на куќата и на отворено. Нема повеќе ладни стапала, држете ги нозете топли, суви и чувствувајте се одлично! Направени од стп горни и топли кадифени, чизмите за снег ве загреваат и го блокираат студениот воздух надвор во студените зимски денови. Содржина На Пакетот : . 1 Пар Чизми (други Додатоци не се вклучени). Совети : . 1. Ве молиме споредете ги големините на деталите со вашите пред да купите, ви благодарам многу за вашето разбирање. 2. Боите може да бидат малку различни во зависност од поставките на компјутерот и мониторот. 3. Ве молиме дозволете 1-3см се разликува поради рачно мерење, благодарам. (Целото мерење во см и ве молиме забележете 1 см=0,39 инчи, 1 инч=2,54 см) Фините меки кадифени ја покриваат внатрешноста на зимските чизми кои обезбедуваат доволно температура за да се грижат за вашите стапала додека дишат за да ги одржат вашите стапала удобни и суви во замрзнатите зимски денови. Благодарение на надворешниот ѓон што не се лизга со жлеб за да се обезбеди изведба на зафаќање на земјата на патот покриен со планина или снег и мраз што ја штити вашата безбедност во зимските вежби. Вампирот на овие зимски чизми беше изработен од квалитетна водоотпорна крпа за чадори со водоотпорни перформанси може да спречи вода од дожд во чизми додека правите надворешно е со мала тежина за да понудите долготрајно удобно носење. Прилагодливо затворање со врвки за сигурно вклопување,спарување без напор со секојдневните облеки. Овие зимски чизми се совршени за снежни денови, дождливи денови, скијање, пешачење, риболов, шетање кучиња и други спортови на отворено, а исто така погодни за фармерки и панталони итн. внатрешни и надворешни активности.

Детални спецификации

Додатоци на производи