• Свеж
Кал ЛАЈТ XL Гума 26x10 - За Can-Am Outlander Ма XT 2014-

Кал ЛАЈТ XL Гума 26x10 - За Can-Am Outlander Ма XT 2014-

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Кога сте подготвени да ја погодите калта во ВАШИОТ АТВ или ХИВ, Калта НА ИТП ЛАЈТ XL ќе биде вашиот свет грал. Со оваа гума добивате речиси неспоредлива комбинација од секоја особина што ви е потребна за прашка најмногу кал. Агресивната шема на шарите е наменета за лабав терен со длабочина од 1 1/8 инчи што никогаш не престанува да наоѓа влечење. Она што е уште подобро е тоа што со уникатен инженеринг, мала вкупна тежина и дарежлива област за контакт со центарот на шарата, КАЛ ЛАЈТ XL сѐ уште ви дава непречено возење слично на радијално без да изгубите никаков став надвор од патот. Значи, ако сте подготвени да добиете се што сакате во гума, монтирајте комплет ГУМИ ЗА ИТП Кал ЛАЈТ XL На вашата машина и подгответе се да бидете изненадени. Одлични перформанси на влажен, неуреден терен. Одлична рамнотежа на цената, долговечноста и перформансите. Центар шара контакт област дава непречено, предвидливо возење.

Детални спецификации

Додатоци на производи