• Свеж
oneOone Органски Памук Поплин Ткаенина Триаголник Геометриски Ткаенини Отпечатоци Од Дворот Широк

oneOone Органски Памук Поплин Ткаенина Триаголник Геометриски Ткаенини Отпечатоци Од Дворот Широк

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

* Материјал : 100% Органски Памучен Твил (Поплин)* Сертифициран органски памук според Глобалните Стандарди За Органски Текстил (ГОТС)* Тежина На Ткаенина : Средна Тежина * Ширина : 42 инчи широк (106 см) * ГСМ : 120 Гсм Предиво Брои : 40Д*40д плетење тип - Твил Ткаат* Карактеристика : Средна тежина, Нетранспарентна* Употреба : Широко Се Користи во панталони, јакни, здолништа, кошули, Па Дури И Третмани Со Прозорци За Тапацир Навлаки За Лизгање навлаки За перници и Навлаки За јоргани Итн* Нега За Перење : ладно перење во МАШИНА / Суво Ниско Паѓање* За Брендот : oneoone е едношалтер за СИТЕ ЉУБИТЕЛИ На ТКАЕНИНИ КОИ БАРААТ РАЗЛИЧНИ Материјали ОД ТКАЕНИНА Што Ги Користиме Gots (ГЛОБАЛЕН СТАНДАРД ЗА ОРГАНСКИ ТЕКСТИЛ) Сертифицирано мастило 100% Памук. Органскиот Памук се одгледува без токсични хемикалии или гмо користејќи биолошки базирани и одржливи методи на одгледување (како што е ротација на културите), наместо со високо синтетички и деструктивни ѓубрива, хербициди, инсектициди или пестициди. Органското одгледување памук користи до 60% помалку вода од конвенционалните земјоделски методи. Кога започнувате со органски памук, завршувате со многу поквалитетен производ со поголема издржливост. "Продадени во 1 Двор (40"" или 100 см) чекори. Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.". Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега За Перење : Машинско Перење Ладно / Сушење Суво Ниско.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Hemенски високи половини на јога хеланки меки женски хеланки цврсти јога тренингот атлетски трчање јога панталони случајни цврсти

Dot Pocketed Elastic Waist Short Sleeve Beach Shorts Jumpsuit Overall Shorts for Women Summer Casual Sleeveless Rompers Loose Short Jumpsuits with Pockets Athletic Dress for Women Sleeveless

DEN 247.20