• Свеж
ЛЕД Макро Студио Маса Производ Фотографија Комплет

ЛЕД Макро Студио Маса Производ Фотографија Комплет

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Компактен накит за маса и поддршка за фотографирање на производи kitstable камера произведува остри слики со бричмарт Слики : 29-инчниот агол на навалување и алуминиумскиот столб што се прилагодува на висината е уникатен и единствениот достапен на пазарот; наклонот го зголемува полето за сликање и спречува столбот да го попречува поддршката за камерата вклучува платетва за брзо ослободување на камерата (2) 20-вати дневна светлина избалансирана led светла фотографијата со накит е забавна и лесно со макро студиото алзо 100 предводена од маса. Овој компактен комплет е совршен за надземни (крупни) слики на многу мали или рамни предмети како накит, монети, поштенски марки, лекови и научна работа. Цврстата потпора на камерата има ламинирана цврста композитна основа од 19 инчи х 16 инчи, цврст столб од 26 инчи со прилагодлива потпора на камерата и 2 АЛЗО 100 LED светилки. Цврстата тешка конструкција го прави Макро Студиото ПРЕДВОДЕНО ОД АЛЗО 100 стабилен систем за снимање за професионална фотографија на накит и мали предмети од комерцијални производи. ЛЕД-светлата АЛЗО 100 имаат голема осветленост за снимање со многу мали отвори и произведуваат слики остри од брич.Работниот напон е 100-240 волти 50-60 HZ. Потребно е едноставно склопување. Каблите за напојување се долги 10 стапки.Светлата се самостојни и имаат целосно артикулирани светлосни глави кои можат да бидат поставени по потреба. ЛЕД Светлата АЛЗО 100 се избалансирани со дневна светлина, температурни светла од 5500-5600К кои работат без топлина на конвенционалните светилки за континуирано фотографирање и имаат исклучителен долг век на траење од 30.000 часа. Еквивалентната излезна светлина за двете светилки е Волфрам од околу 400 вати. КРИ за овие светла е > 90. Овој уред за фотографирање накит и производи е наменет за употреба со камери кои обезбедуваат режим на макро фокус. Макро леќите за додатоци одблиску може да се користат на камери на кои им недостасува режим на макро фокус и имаат држач за филтер со навој.Цврстиот столб за поддршка на алуминиумската камера е висок 29 инчи и има ламинирана цврста композитна основа од 19 инчи х 16 инчи со бела меламинска завршница. Камерата се прицврстува на потпорната рака со плоча за брзо ослободување, а страничното тркало придвижува решетка и шипка за точно бирање на прилагодливата висина. Завртката под плочата за брзо ослободување го прилагодува отпорот на влечење на поддршката на камерата (видете ја сликата со шрафцигер), има завртка за заклучување на палецот на задниот дел од прилагодувачот на висината.Препорачуваме да ја прочитате нашата страница за информации за фотографија одблизу за да се запознаете со вообичаените додатоци за камерата што се користат во макро фотографијата одблизу.Упатство За Корисникот Кликнете овде за pdf водичи спецификации основни димензии : 16 x 9 инчи опсег на прилагодување на висината на поддршката на камерата : 8 до 28 инчи поддршка на камерата максимално оптоварување : 10 lbs ALZO 100 led светлосна моќност секој : 20 вати (еквивалент на Блескаво 200 вати)алзо 100 LED димензии на светло лице : 5,5 x 7 инчи АЛЗО 100 LED Макро студио Маса Производ Фотографија КОМПЛЕТ.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Женски Зимски Божиќни Врвови Нејасни Руно Обложени Со Топли Кошули Со Долги Ракави На Шерпа Пуловер На Вратот На Екипажот Дуксери

Женскиual И Зимски Секојдневен Темперамент Мода Кадифен Топол Подлога Божиќен Џемпер Со Долг Ракав Трка�

DEN 1.67

Женски Памучни Ленени Панталони Цврст Еластичен Струк Директно Широки Панталони за Нозе со Џебови За Канцелариска Работа Удобни

Добредојдовте НА ЈСКУМАР ТРЕНДОВСКИ ОБЛЕКА.БИЕНВЕНИДОС А ЈСКУМАР ТРЕНДОВСКИ ОБЛЕКА.Ние сме бренд за об

DEN 2.33