• Свеж
74418X112GRY Греј 1 8 1-1 2 Еднострана Пена Застаклување Лента

74418X112GRY Греј 1 8 1-1 2 Еднострана Пена Застаклување Лента

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

CRL Пена Застаклување лента е затворена ќелија полиетилен пена заптивната смеса во лента форма. Агресивното акрилно лепило е формулирано за да ја постави пената на закривени или неправилни површини со најмал притисок. Се држи до дрво, винил, алуминиум и стакло. Може да се користи како заптивната смеса за надворешно застаклување - особено кога репозиционирањето на стаклото е важно пред конечното поставување. ЛЕНТАТА ЗА Застаклување ОД ПЕНА CRL е специјално дизајнирана да биде примарна или секундарна заптивка во различни системи за застаклување. Тоа е само-треперење, така што не ви требаат шипки или разделувачи. Лентата е конструирана со патентирана клеточна структурирана пена која е особено отпорна на атмосферски влијанија и апсорпција на вода, истовремено обезбедувајќи супериорен долготраен печат. Зглобовите запечатени со ЛЕНТА ЗА Застаклување ОД ПЕНА СО ЛЕПИЛО од Едната страна може да се отворат и затворат, репозиционираат и користат без леплив хаос поврзан со заптивки. Користете ја оваа лента во демонтирачки прегради, решетки, кофражни, пристапни панели, врати и други оперативни или привремени споеви. Нелепливото лице ќе се ослободи чисто од повеќето површини. Кога ќе се отвори спој, лентата ја обновува поголемиот дел од оригиналната некомпресирана дебелина и повторно е подготвена за употреба. CRL ПЕНА ЗАСТАКЛУВАЊЕ ЛЕНТА СО ЛЕПИЛО НА ЕДНАТА СТРАНА ГИ ИМА СЛЕДНИВЕ КАРАКТЕРИСТИКИ : * Едноставност : Не Бара чистење, лесен за ракување, без отпад, не бара мешање или специјална опрема за апликација • * Преформираната лента обезбедува конзистентна и точна примена • Не е потребен шим. * Останува флексибилен при ниски температури и димензионално стабилен при високи температури • * Специјални не-пожолтување, не-боење вода-бели лепила обезбедуваат чист ,esетски изглед • * Супериорна отпорност на атмосферски влијанија, оксидација и ултравиолетова изложеност • * Ефикасно запечатува против вода, прашина и светлина • * Разновидност на достапни големини Одлична Адхезија На Дрво, Винил (Цврст ПВЦ), Алуминиум и Стакло. Супериорна Отпорност на Атмосферски Влијанија, Оксидација и Изложеност НА УВ. Исполнува ААМА 810.1 Сертификација. Агресивно Лепило. Температурен Опсег на услугата Од-40°F до 180°F (-40°C до 82°C). Достапно Во Сива И Црна Боја.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Јаже За Качување, Лесно Јаже За Качување По Скали, Компактна Резба На Јаже За Активности На Отворено Качување По Карпи Качување

Јаже за качување, Лесно Јаже За Качување По Скали, Компактна Резба На Јаже за Активности На Отворено Кач�

DEN 575.68