• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Бакнеж на панда“ платно уметност од Роберт Фаркас, бел мат, дрвена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Бакнеж на панда“ платно уметност од Роберт Фаркас, бел мат, дрвена рамка

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Уметник : Роберт Фаркасубјект : животни : современа трговска марка ликовна уметност „бакнеж на панда“ платно уметност од Роберт Фаркас, Бела мат, Вуд рамка : Уметник : Роберт Фаркас. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има панда, чии ознаки на очите личат на шминка на член на Кис, лепејќи прободен јазик. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Детални спецификации

Додатоци на производи