• Свеж
Ата Алишахи „Шарен вазен цвет“ платно уметност

Ата Алишахи „Шарен вазен цвет“ платно уметност

DEN 607.84

Од стока
Во магацинот

Уметник : Ата Алишахисубјект : Пејзаж-апелатива : Природно модерен проток Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има вазна на цвеќиња. Истакнати бои : бела, светло сина, сива, портокалова, зелена кога правам уметност, без оглед на мојот медиум, влегувам во внатрешен свет на светлина и креативност и го избегнувам надворешниот свет на сенка и уништување. Додека сликам, јас не само што живеам во овој свет светло исполнет, го создавам. Во оваа смисла, секогаш сум правел уметност за себе : да ги ублажам сопствените страдања и болните сеќавања на војната и насилството за кои бев сведок, дури и како дете. Сепак, иако оваа работа е терапевтска за мене, моите готови парчиња исто така бараат од гледачот да ми се придружи во доживувањето на овие прекрасни светови и да го слави триумфот на светлината и бојата над темнината. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Ата Ата Алишахи „Шарена вазна цвет“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи