• Свеж
5- Карат Т.Г.В. Прстен за ангажман на бело злато од 10к бело злато

5- Карат Т.Г.В. Прстен за ангажман на бело злато од 10к бело злато

DEN 12719.84

Од стока
Во магацинот

Кажете her дека ја сакате со овој волшебна прстен за ангажман на Миабела Моисанит Хало. Монтирана во блескаво бело злато, се одликува со овална, сет, креирана бел моисанит скапоцен камен (11 х 9мм) во центарот со 40 кружни, путер-поставени од моисанит камења кои формираат ореол и се потпираат по лентата. Полиран на брилијантен сјај, овој зачудувачки прстен за ангажман на Моисанит е совршен начин да ја прославите вашата ectionубов кон некој посебен. Направено во 10к бело злато. 5-3/8 CT T.G.W. Создаде Моисанит. Камења поставени од путер и путер. Прстен за ангажман на ореол. Ширина на опсегот : 1,7мм. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

Детални спецификации

Додатоци на производи