• Свеж
Можеш ли да ме чуеш сега

Можеш ли да ме чуеш сега

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Дебора Малена, роден во Јужна Калифорнија е професионален музичар и пејачка поголемиот дел од нејзиниот живот. Во моментов, таа е вклучена во студиото работа, концерти во живо и има настапувано низ целиот свет. Дебора работеше со членот на Country Hall of Fame, Клифи Стоун и продуцент, Реј Руф. Таа пееше на два албуми на Пат Боунс. Дебора игра бас, тастатури и музички пила. Таа има четири сина, две кучиња и одличен сопруг, Гарт, кој исто така е нејзин гитарист. За време на борбите и невремето на живеење во светот, таа е благословена со моќна вера. Нејзиниот музички сведок комуницира со Боговите неверојатни вистини исполнети со благодат и мир. Дебора како писател на песни откри дека Господ навистина избира најнесоодветна, недостојна и најмалку веројатно неговите деца да ја шират својата порака. Таа открила дека преку борбите на нејзиниот личен живот, Бог шепоти пораки на надеж. Таа почна да ги запишува зборовите што Бог ги зборуваше и зборовите станаа песни, а песните станаа пораки низ песните што ги напиша, таа успеа да ја пренесе надежта на сите што болат. Знаејќи дека музиката е универзален јазик, Бог ги користел Дебора и нејзината музика за да разговара со оние кои можеби не би ги слушале поинаку преку нејзиното сведочење и перформанси, таа е сведок и жив пример на оној кој сè уште се бори со секојдневно живеење, но знае Без сомнение дека Бог ја носи низ сето тоа. Можеш ли да ме чуеш сега?.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Октопод Регистарска Табличка Алуминиум Новерлти Регистарска Табличка Покритие Декоративни Автомобил Пред Регистарска Табличка

Дали Сте Уморни Од Здодевни Возачки Патувања? Дали Сакате Да Додадете Уникатна Боја на Вашиот Автомобил

DEN 3.33

вендунид здолништа за жени карневал нови женски здолништа од тул должина на коленото долга возрасна туту слоевита кратка матурска

Преференцијалната цена и квалитетот на горното ниво се наш врвен приоритет.Почитуван Клиент : за да изб�

DEN 448.00