• Свеж
Комплетна боја на палто и буквар, надворешноста на ентериерот, сатен, есенско изобилство

Комплетна боја на палто и буквар, надворешноста на ентериерот, сатен, есенско изобилство

DEN 575.52

Од стока
Во магацинот

Килц Комплетна боја на палто и буквар, ентериер/надворешност, сатен, есенско изобилство, 8 унци е низок VOC, низок мирис 100 проценти акрилна куќа, која има најдобри карактеристики на внатрешноста и надворешната боја во еден удобен производ. Комплетното палто нуди одлична скриена, лесна примена, допир и отпорност на боење, бледнее и пилинг. Комплетното палто е исто така високо миење и има финиш отпорен на мувла. Достапно во 736 бои и три шеини, рамни, сатен и полу-сјај. Примероците во боја се достапни во 8 мл. контејнери. Внатрешни употреби : wallsидови, тавани . Надворешни употреби : Страница, ролетни, оградување . Покриеност : 300-350 квадратни метри на галон на мазни површини, 200-300 квадратни метри на галон на груби површини . се суши на допир за 2 часа за 2 часа , Повторете по 4 часа. Може да се нанесе со ролери, четка или распрскувач без воздух. Измешајте добро пред да користите.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Монтажа Заградата Замена За Имот TUD4700WU Машина За Миење Садови - Компатибилен Со Машина За Миење Садови Страна Монтажа Заграда-Почетна

8212560 Монтажа Заградата Замена За Имот TUD4700 WU0 Машина За Миење Садови Компатибилен со 8212560 Машина За Миење

DEN 1.67