• Свеж
Климаричното светло од Cuddl Duds краток ракав со врвот на вратот V-вратот, броење, пакет

Климаричното светло од Cuddl Duds краток ракав со врвот на вратот V-вратот, броење, пакет

DEN 0.33

Од стока
Во магацинот

Климарното светло од Cuddl Duds Scrubs Collects каде што функционира удобноста. Овој краток врт на вратот на вратот на вратот Raglan е изработен од трајно 4-насочно истегнување, за да се обезбеди целосен опсег на движење. Антибактериската ткаенина обезбедува или намалува својства што не се мијат. Врвот се издвојува со детали за модерен стил и удобни функционални детали како слотови за пенкало и повеќе џебови за да останат организирани. Побарајте координирање на стилови на чистење и основен слој од климарното светло од страна на гулаби. Продаден исклучиво на. 95% полиестер 5% Спандкс истегнете ткаенина со твил за леснотија на движење. Моделот носи големина S приближно. Мерења на моделот : Висина : 5’10 “, половината : 26”, биста : 33 ”, колкови : 36”. Modern Fit нуди и контурирана форма и подвижност. V-neckline; Стајлинг на пуловер со кратки ракави на Раглан. Doubleеб со двојно лепенка со држач за пенкало и четири џебови за лепенка, еден со невидлив патент. Јамка за значка на десната страна. Сребрена јонска анти-бактериска технологија. Машина за перење. Увезени.

Детални спецификации

Додатоци на производи