• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Прослава јастог“ платно уметност од Дарлин Меклерој

Трговска марка ликовна уметност „Прослава јастог“ платно уметност од Дарлин Меклерој

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Уметник : Дарлин Меклеројбјект : People Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жена и јастог во слика во украсна златна рамка. Истакнати бои : бела, кафеава, црна, тен, сива "За мене, создавање уметност е како да читате турски кафе. Минатото, сегашноста и иднината на креирањето. "Дом Гикли (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. жена и јастог во слика во украсна златна рамка.

Детални спецификации

Додатоци на производи