• Свеж
Најдобро 15in Полу -светло светло за монтирање на таванот за ретро индустриски декор

Најдобро 15in Полу -светло светло за монтирање на таванот за ретро индустриски декор

DEN 300.00

Од стока
Во магацинот

Опис. Минималистичка, но сепак уникатна, носталгичниот, рустикален стил на оваа таванска светлина ќе собере комплименти од секој посетител до вашиот дом . Оваа модерна акцент на светлина на акцент носи индустриско чувство на Steampunk во вашиот дом со својот отворен дизајн на кафез со жица и 3 изложени E26 светилки. Тој може да се пофали со недооценена подмачкана бронзена завршница за неверојатно софистициран гроздобер изглед што прави драматичен впечаток на кој било влез или над вашиот кујнски остров или трпезариска маса. Совршено за осветлување на која било просторија во вашиот дом од спална соба до дневна соба, гостинска соба до ходник, разноврсната природа на оваа шармантна светлина се дозволува да се меша хармонично со внатрешните декори, кои се движат од преодна до рустикална фарма . Класичен дизајн и супериорна занаетчиство, проверете дали сте Уживајте во ова ласкаво осветлување во затворен простор за наредните години. Донесете ги топлите, поканувачки богати тонови на овој дом за очите денес .. Спецификации. Материјал : Метал. Заврши : Малкулирана бронза. Севкупни димензии : 15 x 15 x 9,2 in. (38x38x23,4 см). Димензии на сенка : 15 x 15 x 5,5 in. (38x38x14 cm). Димензии на крошна : 5,2 x 5,2 x 3 in. (13.2x13.2x7,6 см). Приклучоци : 3 x E26. Макс. Wattage : 60 W EA . Нето тежина : 3 lb. (1,4 кг). Список на пакети 1 x 3-сијалица полу-црвен монтиран светло на таванот. 2 x завртки. 3 x капачиња за жици. 1 x упатства. Единствена и стилска светлина : Нашата 3-сијалица полу-црвена монтажа на таванот на таванот на светлината, дизајнот на кафез, добро се меша со домашни декори кои се движат од модерната минималистичка до рустикална фарма. Намачкана бронзена завршница : Ова разноврсно осветлување е украсено во безвременска матна црна завршница за да се воздигнете секој простор во вашиот дом од спална соба до кујна, дневна соба до ходник. 3 Стандардни приклучоци : E26 приклучоците вгнездени во нашата единствена сенка на отворено кафез, добредојде CFL, Incandescent, Edison и LED светилки (не вклучени) до 60 W секој за да споделите топла, амбиентална светлина со секој агол од вашата соба. Цврсто и издржливо монтирање : Изработено од премиум метал, ова засилено полумилосно осветлување на монтирање нуди супериорна стабилност, како и отпорност на корозија што ви е потребна за години на сигурна употреба.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Ленаго Плус Големина Градници За Жени Контрастен Суспендер Во Форма На Буквата У Со Затворање На Грбот Во Форма На Крст Отпорен

Ленаго Плус Големина Градници За Жени Контрастен Суспендер Во Форма На Буквата У Со Затворање На Грбот �

DEN 479.84