• Свеж
Црн поток остри сирење од чеда

Црн поток остри сирење од чеда

DEN 45.12

Од стока
Во магацинот

Сирењата од црна поток Чедар се прават со употреба на стариот свет занаетчиство овластен мајстор за чизми на Висконсин. Резултатот? Најдоброто во премиум Висконсин Чедар сирење со посветеност на квалитетот што можете да го вкусите. Сирењето со остри чеда од црна поток е природно старо за да произведе карактеристичен профил на вкус кој е богат и кремаст со пријатна острина. Предлози за сервирање : • Коцка или распаѓање и сервирајте на следната табла за сирење. • Исечете и сервирајте преку топла пита со јаболка. • Додадете во топли тепсија или макарони и сирење. • е совршен додаток на кој било сендвич, како што е сирење на скара или плескавица. Квалитетен остар чедар изработен од овластен мајстор за чизми на Висконсин. Направено од кравјо млеко, извори од млекарницата на Америка. На возраст од 9 месеци за да се произведе јасно остар вкус и кремаста текстура. Парови : Порт, Зинфандел, Мадеира, Мерлот, Шардоне, Шампањ, Англиски Але, Пале Але, витко, овошје пиво, виски, бурбон. Рецепт : Натоварен сендвич со сирење на скара http : ///en/рецепти/натоварена скара-сисе-Сандвич. http : ///.

Детални спецификации

Додатоци на производи