• Свеж
Домашен спокојство за дома, сина врежана полиестерска туш завеса, 72

Домашен спокојство за дома, сина врежана полиестерска туш завеса, 72

DEN 399.84

Од стока
Во магацинот

Едноставно и спокоен, вкоренет спокојство за дома, врежана Seersucker дизајнирана 70 x 72 туш завеса се совршени за секоја бања во вашиот дом. Овие силно врежани дизајнирани завеси за туширање се совршени за традиционални, наутички и современи дизајни за бања. Декоративно и нежно на окото, ткаенината со висок квалитет на постелнина нуди изглед и чувство на постелнина без кавга. Совршено и за вашиот господар и за гостинските бањи, овие завеси за туширање се врежани со мелени по постелнина, кој убаво се меша со секоја шема за декор. Лесно се грижи, машина за перење машина може да се измие колку што е потребно во ладна вода и да се сува суво ниско. Овие ултра меки завеси во мирни бои ќе создадат смирувачка околина и веднаш ќе му дадат на вашата бања изглед и чувство на бањата. Лесна грижа, машинско миење и виси суво. Висок квалитет, 100% полиестерска ткаенина е и функционална и модерна, додавајќи стил на вашата бања, додека спречува прекумерна влага. Recommended use with a Shower Liner. Soft cotton like fabric and heavily embossed, Tranquility evokes a luxurious, spa-like feel, bringing luxury hotel style to your bath. Each shower curtain has 12 reinforced button holes for hanging with shower curtain hooks, клипови за завеси за туширање или прстени за завеси за туширање. Се препорачува употреба со лагер. Куки, прстени, лагер и шипка се продаваат одделно . направени со врвна полиестерска ткаенина, обезбедуваат долготрајна употреба и издржливост. Елегантен и резолутен изглед го олеснува ажурирањето на вашиот декор за бања . нема грижи, оваа прекрасна завеса за туширање е издржлива и може да се мие дома во ладна вода, без белило. Воздух сув или фрли во фен на ладно по потреба . Сите производи за домашни домови се конструирани до апсолутно совршенство. Со нашата специјална висококвалитетна мешавина од полиестерска ткаенина, нашите производи секогаш се чувствуваат супер меки и никогаш не се намалуваат или се оштетуваат во миењето. Нашата ткаенина беше дизајнирана да трае долго време и секогаш да изгледа свежо и сосема ново. Ние стоиме покрај нашиот производ и секогаш ве уверуваме дека кога купувате суров домашен производ, вашата позиција по квалитет, грижа и модерна убавина за која се работи.

Детални спецификации

Додатоци на производи