• Свеж
Античка vestетва леќа и quinoa Supergrain Mac & Cheese, 6.5oz

Античка vestетва леќа и quinoa Supergrain Mac & Cheese, 6.5oz

DEN 61.28

Од стока
Во магацинот

Белиот чедар со Shellsmacaroni Powerwe, официјално ја напојува омилената храна за удобност во Америка и како е редот да имате вкус. Нашите кремасти, чедари леќа и Quinoa Super Grain Mac & Cheese? Обединува високо-протеински црвени леќа и киноа за да испорача прекрасна исхрана, неодолив вкус и супер задоволувачка текстура. О, и дали спомнавме дека е исто така без глутен? Зборувајте за Mac направен на небото. Карактеристики на производот 16g протеини по порција. 7 G влакна по порција. Протеинска моќност. Нова мешавина од црвени леќа и quinoa. Вкус и текстура на традиционалното мак и сирење. Секогаш вкусно. Секогаш не-ГМО. Секогаш без глутен. Пакување - рециклирано ве молиме рециклирајте.

Детални спецификации

Додатоци на производи