• Свеж
Заштитен знак Ликовна Уметност Фреска Од Лисица Платнена Уметност Од Барбара Потсмеваат

Заштитен знак Ликовна Уметност Фреска Од Лисица Платнена Уметност Од Барбара Потсмеваат

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Уметник : Барбара Потсмева Предмет : Цветен Стил : Рустикален Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има бели и розови цвеќиња преку потресена рамка. Истакнати Бои : Тен, Портокалова, Црвена, Зелена, Црна, Розова Барбара Потсмеваат е на живот патување извршуваат нејзиниот сон да стане уметник. Нејзината љубов кон природата и цвеќињата секогаш го наоѓа патот во нејзините слики. Нејзините омилени предмети се градинарски сцени, цветови, празнични и селски сцени. Нејзините слики се лиценцирани за игла, уметнички отпечатоци од декоратори, таписерии, календари, позадини, картички, загатки и многу други производи. Таа живее во прекрасната северна Џорџија планини со нејзиниот сопруг Џим и нивното куче, Пени. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. бели и розови цвеќиња преку потресена рамка.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Бесплатно гравура персонализирана ѓердан ароматерапија лотос есенцијално масло прилагодлив не'рѓосувачки челик лизгач на ѓердан

Нашите парчиња дифузер за есенцијално масло се опремени со сè што ви треба од кутија за подароци до 12 чу�

DEN 2.00

Дополнителен сет на длабоки џебни постелнини- супер длабок вграден лист се вклопува во душекот од длабочина од 18- инцеси- двојни

Екстра длабок џеб опремени чаршафи тие се најдобрите чаршафи за дополнителни високи и големи душеци, а �

DEN 2.67