• Свеж
Дејвис Инструменти Крајбрежје Пилотирање Брза Референтна Картичка-Класични Техники За Крајбрежна Навигација

Дејвис Инструменти Крајбрежје Пилотирање Брза Референтна Картичка-Класични Техники За Крајбрежна Навигација

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Ги става сите информации за пилотирање што ви се потребни на дофат на раката. Вклучува мртви основи за пресметување, вистински, магнетни и компасни врски, наоѓање позиција, проценка на растојанија надвор, тековни и корекции на слобода. Има калкулатор за време, растојание и брзина, релативен мерач на лежишта за пресметки за растојание и вообичаени симболи на табелата. МФГ# 126 УПЦ# 011698012602 Крајбрежје брза референца погодно точно на врвовите на прстите. Доверлива алатка за навигација што ја користи Американската Крајбрежна Стража и Помошна. Правилата за навигација имаат класични техники за крајбрежна навигација и многу повеќе. Вклучува : наутички графикони, совети за пилотирање во итни случаи и мртва пресметка. Картичката за навигација обезбедува идеална алатка за обука или референца.

Детални спецификации

Додатоци на производи