• Свеж
Заштитен знак Ликовна Уметност Изгубениот Град Платнена Уметност Од Алета Пипин

Заштитен знак Ликовна Уметност Изгубениот Град Платнена Уметност Од Алета Пипин

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Уметник : Алета Пипинсубјект : Апстрактен Стил : Задебелен И Еклектичен Модерен Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има црна боја во центарот на светла апстрактна сцена.Од 2003 Година, Алета Пипин, апстрактен уметник, продолжи да го истражува и преоценува своето уметничко патување. Со апстракција како возило, таа продолжува да ја проучува бојата, длабочината, движењето и енергијата за кои се забележани нејзините апстрактни слики. Создавањето е она што го мотивира Пипин. Додека била тинејџерка цртала фигури и создавала постери за училиште. Тогаш нејзините креации ја одведоа во друга насока : брак, деца и работа. Желбата за создавање живееше инспирирајќи Ја Пипин да отвори сопствен бизнис во 1984 година. Тој бизнис на крајот ја направи листата на 50-те најголеми бизниси во сопственост на жени во Хјустон. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. црна боја во центарот на светла апстрактна сцена.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Идораван Суичери За Жени Плус Големина Клиренс Жени Зимска Широка Нога Јога Спортски Лабави Секојдневни Долги Панталони Панталони

Идораван Женските Спортски Панталони се мода исполнува удобност за секојдневно носење, топло и меко, ел

DEN 0.67

Ферндуле Женски Ретро Блок Чевли Одење Нелизгачки Чизми За Чизми Од Средината На Теле Удобност Фау Велур Чизми Со Високи Потпетици

Опис : Пол : Жени, Жена, Дами, Дама, Женски Стил : Чизма Со Средно Теле, Чизми Со Висок Врв, Чизми Со Високи П�

DEN 0.67