• Свеж
Пчели Бебе Негување Лосион, Мирис Слободен Бебе Лосион-Цевка

Пчели Бебе Негување Лосион, Мирис Слободен Бебе Лосион-Цевка

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Пчели Бебе Негување Лосион, Мирис Слободен навлажнува вашите малечки нежна кожа едноставно и ефикасно. Збогатена со алое и шеа путер, оваа без мирис, хипоалергична формула ја одржува кожата на вашите бебиња мазна и мека. Овој кремаст лосион за бебиња можете да го користите без грижи, бидејќи е тестиран на педијатар и хипоалергичен без парабени, фталати, вазелин или СЛС. За уште похранлива нега На бебиња, користете ја оваа цевка од 99,0% природен крем за бебиња во комбинација со Пупки За Бебиња Без Мирис И Измијте. Откријте ја природата најдобро Со Рафали Пчели Бебе Од Рафали пчели. ЛОСИОН ЗА БЕБИЊА : Навлажнете ја нежната кожа на вашето бебе и заштитете од сувост со овој лосион за бебиња без мирис кој ја заглавува влагата за мека, мазна кожа. НЕГА НА БЕБЕШКА КОЖА : Натопен со природно навлажнувачки алое и шеа путер, овој лосион за тело за бебиња нежно ја утешува дури и најчувствителната кожа. ПРИРОДЕН ПРОИЗВОД ЗА БЕБИЊА : Направен со 99,0% природни состојки, оваа хипоалергенска формула е безбедна и ефикасна за употреба по целото лице и тело на бебето. ЛОСИОН БЕЗ МИРИС : Бебешкиот Лосион За Хранливо Тело Без Мирис На Пчели На Бурт Е без мирис, оставајќи ја кожата на бебето да мириса природно со свиленкаст мазен допир. ТЕСТИРАН ПЕДИЈАТАР : овој хипоалергенски лосион за бебиња клинички е докажано дека е безбеден, ефикасен и не иритирачки за негување на нежната кожа на бебето.

Детални спецификации

Додатоци на производи