• Свеж
Нокиан Оне Цела Сезона 215 65Р 99Т Патничка Гума

Нокиан Оне Цела Сезона 215 65Р 99Т Патничка Гума

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Nokian One 215/65 R17 99toverviewn Nokian Гуми Еден е оној За безбедност, еден за издржливост, еден за одржливост, и оној за вас. Бидејќи Нокиските гуми не развиваат само гуми кои траат илјадници милји, ние изработуваме гуми кои настапуваат во моментите кога ви се најпотребни. Дизајниран да одговара на повеќето возила на пазарот, ова е вашата гума за сите сезони за настап на влажни, топли, па дури и лесни снежни патишта. Моделот на шарите овозможува одлично влечење и ракување во суви, влажни и зимски временски услови. Поддржан од ограничен производител од 80.000 милји гаранција за животниот век на шарата. Изградена со technologyмидна Странична технологија На Нокиан која го зајакнува страничниот ѕид за да ја подобри издржливоста и да ја заштити гумата од оштетување на опасноста од патот. Поддржана Од Гаранцијата За Заштита На Дупките На Нокиан која ја заменува гумата без трошоци ако опасноста од патот ја оштети гумата надвор од поправка. Нискиот дизајн на отпорност на тркалање ги намалува емисиите на СО2 за да го намали влијанието врз животната средина и да ја подобри ефикасноста на горивото. Големина : 215/65Р17. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2006-11 Доџ Полнач Извршување 2012-15 Доџ Полнач SXT 2015-21 Џип Отпадник Trailhawk 2020-23 Џип Компас Trailhawk 2011-16 Џип Патриот Ширина 2016 Џип Компас Ширина 2017-18 Џип Компас Trailhawk 2019 Џип Компас Upland 2021-22 Фолксваген Тигуан Комфортлајн 2016-17 Доџ Полнач СЕ 2013-16 Крајслер 300 Турнеја 2011-14 Џип Компас Ширина 2011-12 Крајслер 300 База 2018-19 Фолксваген Тигуан Комфортлајн 2020 Фолксваген Тигуан Коефициент На Интелигенција Возење 2009-10 Доџ челинџер се 2019-23 Доџ Полнач Sxt 2015 Џип Компас Висока Надморска Височина 2017 џип патриот северна 2008-09 Крајслер 300 Lx 2018-22 Крајслер 300 Турнеја 2005 Доџ Магнум Sx Специјално Издание 2008 Џип Патриот Северна Издание И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Детални спецификации

Додатоци на производи