• Свеж
Бар Харбор Черистоун Школка, Оз

Бар Харбор Черистоун Школка, Оз

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Храната Во Пристаништето Бар Се Наоѓа На Живописно Пристаниште На Прекрасен Заштитен Залив Во Долниот Дел На Мејн. Плачот На Галебите Одекнува Низ Водата; Плимата И Осеката Кружат Против Натрупувањата Додека Линиите За Врзување На Рибарските Чамци Се Протегаат И Крцкаат На Сонце И Магла. Ова Е Местото Каде Што Ја Правиме Нашата Премиум Специјализирана Морска Храна – Свежа Од Пристаништата Во Мејн. Додека Бизнисот Се Прошири И Се Промени Во Текот На Изминатите 85 Години, Долниот Дел На Мејн Сепак Ги Инспирира Сите Наши Производи. Нашата Врвна Храна Ја Одразува Природно Вкусната Кујна Во Нова Англија И Автентичните Традиции На Мејн. Сакаме Да Ги Одржуваме Работите Едноставни, Од Оригинални Рецепти И Свежи Природни Состојки, До Привлечната Едноставност На Нашите Етикети. Нашата Специјалност Морска Храна И Друга Фина Храна Се Направени Во Мали Серии И Спакувани И Конзервирани Претежно Рачно, Исто Како Што Луѓето На Брегот На Мејн Прават Со Генерации. Пристаништето Бар Е Посебно Место - Можете Да Го Вкусите! Бар Харбор Черистоун Школка, 15 Мл.

Детални спецификации

Додатоци на производи