• Свеж
Модерни Моменти Од Гербер Бебе Девојки Мрдаат Доказ Чорапи

Модерни Моменти Од Гербер Бебе Девојки Мрдаат Доказ Чорапи

DEN 48.00

Од стока
Во магацинот

Модерните Моменти на гербер® носат современ стил и целодневна удобност во гардеробата на вашето малечко. Секоја ставка е направена со мек памук, нежна и удобна ткаенина која е совршена за новороденчиња, бебиња и мали деца. Ги имавме нашите најважни работи независно сертифицирани СО СТАНДАРД 100 ОД оеко-ТЕКС® за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Овие чорапи беа дизајнирани со карактеристики кои го одржуваат вашиот живот лесен. Најдете совршена облека за бебиња, облека за девојчиња и унисекс облека за бебиња за малите најблиски во вашиот живот. Ќе ви се допаднат современите принтови и дезени, а на вашето малечко ќе му се допадне мекото, удобно чувство на нашите памучни мешани ткаенини. Овие чорапи се лесни за нега бидејќи се перат во машина и се сушат во машина за ваша погодност. Дајте му на овој додаток за бебиња како внимателен и практичен подарок за туширање за бебиња. Овој пакет вклучува два пара чорапи за девојчиња, едно розово и едно вино. Вклучува два пара чорапи за бебиња. Карактеристики растеглива, мека ткаенина која е нежна за кожата на вашето малечко. Совршено за мешање и совпаѓање со нашите координативни боди, бебешки панталони, капачиња за бебиња и бебешки лигавчиња. Еден пар розово, едно вино. Технологијата Отпорна на мрдање ги одржува чорапите безбедно, но нежно на место без да остави траги. Машинско перење / сушење.

Детални спецификации

Додатоци на производи