• Свеж
Синџир Дигалка Синџир Блок Дигалка 4400 фунти 2тон Рачен Синџир блок w Влечење Синџир

Синџир Дигалка Синџир Блок Дигалка 4400 фунти 2тон Рачен Синџир блок w Влечење Синџир

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Опис На Производот. 4400 фунти/2тон Рачен Дигалка Синџир Блок Жолта. Како високо ефикасен и разноврсен рачен апарат за подигнување, работи добро на височини, на тесно работно место, полиња и правејќи различни агли на влечење. Се одликува со лесен и зема помалку сила за ракување со блокот на синџирот. Безбеден за употреба со издржлива структура, осигурувајќи дека ќе можете безбедно и лесно да кревате. . Спецификации. Дигалка Школка Материјал : Железо. Капацитет : 4400 фунти (2тон). Должина На Синџирот за подигнување : 10 '(3м). Дијаметар на рачниот Синџир : 0,2" (4,8 мм). . Содржина На Пакетот. 1 х Дигалка Синџир. 1 х 1м Јаже За Подигнување. €ГОЛЕМА СИЛА на ЛЕЖИШТЕ q-има капацитет за подигнување од 4400 фунти/2тон, што е повеќе од доволно за повеќето индустриски апликации и секојдневна употреба доколку се користи соодветно. Дигалката за паѓање на ланецот може да ги подигне различните големини на тешки предмети. ●ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ q-Конструиран од премиум железен капак, дигалките на рачниот ланец ги штитат синџирите и системот за пренос што бара малку одржување. Дизајниран за издржливост и долговечност. €ПОГОДНОСТ И СТАБИЛНОСТ● - рачниот блок на синџирот на дигалки опремен со две тешки челични куки со безбедносна брава и може да ротира цели 360°без извртување и свиткување. Синџирот За кревање Г80 и рачниот синџир со 4,8 дијаметри го прават полесен и поудобен за употреба. ●БЕЗБЕДНОСНА ЗАШТИТА-Премиум сопирачката ја прави постабилна и значително ја подобрува безбедноста и сигурноста. Исто така, квалитетните брзини обезбедуваат работа повеќе мазна и спречуваат заглавен синџир. ①ШИРОКА ОБЛАСТ на ПРИМЕНА - овој дигалка за синџир на мотор може да се користи во повеќето индустриски области, вклучувајќи фабрики, гаражи, магацини, бродоградба, транспорт, градилишта, работилници и рудници.

Детални спецификации

Додатоци на производи