• Свеж
Courvoisier vs Cognac, ML шише, ABV 40,00%

Courvoisier vs Cognac, ML шише, ABV 40,00%

DEN 503.68

Од стока
Во магацинот

Courvoisier vs Cognac е мешавина од неколку крзно на возраст меѓу три и седум години, составена главно од перки Боис со балансирана рака на ситен шампањ. Фузијата на помладите и постарите коњаци му дава на Курвозиер против овошен, нежен вкус и букет исполнет со зрело овошје и пролетни цвеќиња. Аромата е богата, свежа и дабова, избалансирана со енергијата на еден млад коњак. Courvoisier vs Cognac, шише 375 ml, ABV 40,00% единствената куќа за коњак што ја доби највисоката награда на Франција : LA Prestige de la France. Прецизно рачно изработено за да состави совршен опсег на ароми и вкусови. Фин Боис. Петит шампањ. Фузијата на помладите и постарите коњаци му дава на Курвозиер против овошен, нежен вкус и букет исполнет со зрело овошје и пролетни цвеќиња. Аромата е богата, свежа и дабова, избалансирана со енергијата на еден млад коњак. Извонредно разноврсна.

Детални спецификации

Додатоци на производи